RAFAŁ BUDZIS

PROGRAMISTA, WEB DEVELOPER I TWÓRCA GIER NIEZALEŻNYCH

Labirynt 3

Gra Labirynt 3 jest moją pierwszą większą grą komputerową. W grę możemy grać w 4 osoby na jednym komputerze. Jest to gra 2D w której próbujemy wydostać się z labiryntu możemy wybrać 3 tryby gry :

  • normalny – najtrudniejszy tryb gry widzimy tylko mały obszar labiryntu który oświetlają nasze pochodnie (które możemy wyrzucić aby oświetlały wybrane prze nas miejsce) oraz miejsce do którego musimy dojść.
  • odkrywca – łatwy tryb trudno się w nim zgubić ponieważ wszystkie podświetlone ściany wyświetlają się do końca przechodzenia planszy jedynym utrudnieniem zostają mumie, duchy oraz zagadki logiczne występujące w labiryncie.
  • nietoperz – nazwa wzięła się stąd ze „słyszymy” przesuwające się ściany oraz przedmioty które uruchamia jakiś przełącznik. „Słyszenie” polega na tym ze przedmioty są wyświetlone na planszy na czas przesuwania.

Mam mnóstwo pomysłów do zrealizowania w grze lecz nie mam za dużo czasu grę zaczynałem pisać na początku września 2012 roku i do dziś (23 lipiec 2013) jej nie skończyłem. Ale na pewno ją skończę cały czas nad nią pracuje postępy na bieżąco możecie śledzić na FaceBook`u gry :) Grę pisze obiektowo w technologii C# + XNA.

Facebook gry

Pobieranie


Sposób uruchomienia

1) najpierw musimy zainstalować dotNET Framework 4.0 lub wyższy (czasem się instaluje z innymi aplikacjami wiec możecie zacząć do punku nr 2 a dopiero jeśli nie będzie się chciało zainstalować wrócić do tego punktu) http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17851

2) potem instalujemy XNA 4.0 http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20914

potem możemy już cieszyć się grą :)

Wymagania minimalne

Karta graficzna obsługująca

  • Shader Model 1.1
  • DirectX 9.0c

Galeria

Labirynt 3 : Trzech graczy na planszy Czerwony gracz próbuje odgadnąć prawidłową kombinacje do uruchomienia przełącznika Labirynt 3 : Screen z gry Współpraca kluczem do sukcesu Możliwość przesuwania skrzyń Blokowanie wsuwanych przycisków skrzyniami Palenie drewnianych skrzyń Spalone skrzynie Menu gry wykonane dzięki grafiką Mateusza Bronika Ucieczka przed mumią Konfiguracja wyglądu naszej postaci

KOMENTARZE

comments powered by Disqus